Loading...
Top

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Madde 1- Taraflar

1.1. Satıcı

 Adı :Uzman Halk Ve Çevre Sağlığı A.Ş 

Adresi  Nabizade Sok. No:64/3 Hasanpaşa Kadiköy 1134 Türkiye

Tele 0216 418 9811

Email : web@uzmanlife.com


1.2. Alıcı

Adı – soyadı/TC.No @Name /  @TCNO

Adresi  @Adres

Telefon @Phone

E-mail  @Email

Madde 2- Konu

İşbu mesafeli satış sözleşmesi nin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait http://www………com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Alıcı, satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri , satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı , şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık , anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini , bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

http://www….com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura is bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

Madde 3- Sözleşme Konusu Ürün/Ödeme/Teslimat Bilgileri

Elektronik ortamda alınan ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, satış bedeli, ödeme şekli, teslim alacak kişi, teslimat adresi, fatura bilgileri, kargo ücreti aşağıda belirtildiği gibidir.Fatura edilecek kişi ile sözleşmeyi yapan kişi aynı olmak zorundadır.Aşağıda yer alan bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu bilgilerin doğru olmadığı veya noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı alıcı kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluğu alıcı kabul eder.

SATICI gerekli gördüğü durumlarda, ALICI’nın vermiş olduğu bilgiler gerçekle örtüşmediğinde, siparişi durdurma hakkını saklı tutar. SATICI siparişte sorun tespit ettiği durumlarda ALICI’nın vermiş olduğu telefon, e-posta ve posta adreslerinden ALICI’ya ulaşamadığı takdirde siparişin yürürlüğe koyulmasını 15 (onbeş) gün süreyle dondurur. ALICI’nın bu süre zarfında SATICI ile konuyla ilgili olarak iletişime geçmesi beklenir. Bu süre içerisinde ALICI’dan herhangi bir cevap alınamazsa SATICI, her iki tarafın da zarar görmemesi için siparişi iptal eder.

Alınan Ürün /Ürünler 

Adı , kodu  @ProductName;  1 adet

Toplam Satış Bedeli : @SalePrice. -TL

Ödeme Şekli : Kredi Kartı/Banka Havalesi (EFT)

Teslim Edilecek Kişi :@Name

Telefon numarası : @Phone

Teslim Edilecek Adres :@Adres

Fatura Edilecek Kişi/Kurum :
Fatura Adresi :
Vergi Dairesi :
Vergi Sicil Numarası :
Kargo Ücreti : … -TL

Madde 4- Sözleşme Tarihi ve Mücbir Nedenler

Sözleşme tarihi, alıcı tarafından siparişin verildiği tarih olan ../../…. tarihidir. 

Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. 

Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu 30 (otuz ) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır.

Madde 5- Satıcının Hak ve Yükümlülükleri

5.1. Satıcı, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

5.2. 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler ……..’den alışveriş yapamaz. Satıcı, alıcının sözleşmede belirttiği yaşının doğru olduğunu esas alacaktır. Ancak alıcının yaşını yanlış yazmasından dolayı satıcıya hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemeyecektir.

5.2. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından http://www…….com sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak alıcı satıcıdan hak iddiasında bulunamaz. 

5.3. http://www……com den kredi kartı (Visa, MasterCard , vs. ) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Sipariş tarihinden itibaren bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

Madde 6- Alıcının Hak ve Yükümlülükleri

6.1. Alıcı, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

6.2. Alıcı, sipariş vermekle birlikte iş sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder.

6.3. Alıcı, http://www……com internet sitesinden satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri , satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı , şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık , anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder. 

6.4. Bir önceki maddeye bağlı olarak Alıcı, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, ürün kullanım talimatlarının , olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu www…….com  sipariş/ödeme/kullanım prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

6.5. Alıcı, aldığı ürünü iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun ürüne ve ambalajına zarar vermemeyi, iade anında fatura aslını ve irsaliyesini iade etmeyi kabul ve taahhüt eder.

Madde 7- Sipariş/Ödeme Prosedürü

Sipariş: 

Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) alıcı tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının posu üzerinden işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden 
önce müşteriye sipariş onay maili gönderilir. Sipariş Onay maili gönderilmeden sevkiyat yapılmaz.

Süreçteki herhangi bir aksama durumu ya da kredi kartı ile ilgili ortaya çıkabilecek problemler alıcıya sözleşmede belirttiği telefon/faks/e-mail yollarından biri veya bir kaçı kullanılmak sureti ile bildirilir. Gerekirse alıcıdan bankası ile görüşmesi istenebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’ nin) satıcı hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır.

İstisnai olarak haklı bir nedenle sözleşme konusu malın tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması ve/veya stok problemi ile karşılaşılması durumunda alıcı hemen açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirilip onay vermesi durumunda alıcıya eşit kalitede ve fiyatta başka bir mal gönderilebilir ya da alıcının arzusu ve seçimi doğrultusunda ; yeni başka bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi ya da teslime engel diğer engelin ortadan kalkması beklenebilir ve/veya sipariş iptal edilebilir.

Sözleşme konusu malın teslim yükümlülüğünün yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hâllerde alıcı bu durumdan haberdar edilerek ödemiş olduğu toplam bedel ve varsa onu borç altına sokan her türlü belge en geç on gün içinde kendisine iade edilerek sözleşme iptal edilir. Böyle bir durumda alıcının satıcıdan ilave herhangi bir maddi ve manevi zarar talebi olmayacaktır. 

Ödeme: 

http://www………com ‘de, internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen alıcılara nakit havale ile sipariş imkanları sunulmuştur. Havale ile ödemede alıcı kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken “Gönderen Bilgileri”nin Fatura Bilgileri ile aynı olması ve sipariş numarasının yazılması gereklidir. 

Ürünün tesliminden sonra Alıcı’ya ait kredi kartının Alıcı’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Satıcı’ya ödememesi halinde, Alıcı’nın kendisine teslim edilmiş ürünü 10 gün içinde Satıcı’ya göndermesi zorunludur. Bu tür durumlarda nakliye giderleri Alıcı’ya aittir.

Alıcı kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etmiş ise ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki “Kredi Kartı Sözleşmesi” kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 8- Sevkiyat/Teslimat Prosedürü

Sevkiyat:

Sipariş onayı mailinin gönderilmesiyle birlikte, ürün/ürünler satıcının anlaşmalı olduğu kargo Şirketine verilir.

Teslimat: 

Ürün/ürünler satıcının anlaşmalı olduğu kargo ile alıcının adresine teslim edilecektir. Teslimat süresi, Sipariş onayı mailinin gönderilmesinden ve sözleşmenin kurulmasından itibaren 30 gündür. Alıcıya önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla on gün uzatılabilir. 

Ürünler, Kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir.

Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı alıcı satıcıya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya Alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden satıcı sorumlu değildir. Belirtilen günler içeriğinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri müşteri hizmetlerine iletişim@……..com e-mail adresi kullanılmak sureti ile derhal bildirilmelidir.

Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı alıcıda vardır. Paket Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın Alıcı’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda satıcı Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir. 

Madde 9- Ürün İade ve Cayma Hakkına İlişkin Prosedürü

Ürün İade:

Alıcı malı teslim aldıktan sonra yedi gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için alıcının  mal ile birlikte teslim edilen satıcıya ait 2 adet faturanın alt kısmındaki iade bölümlerini eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra imzalayarak bir nüshasını ürün ile birlikte satıcıya göndermesi diğer nüshasını da uhdesinde tutması gerekmektedir.Cayma hakkı süresi alıcıya malın teslim edildiği günden itibaren başlar. İade edilen ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeli alıcı tarafından karşılanmalıdır.

Alıcının istekleri ve/veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar için cayma hakkı söz konusu değildir.

Alıcının cayma hakkını kullanması halinde satıcı, cayma bildirimini içeren faturanın ürünle birlikte kendisine ulaşmasından itibaren en geç on gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve varsa tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeden iade edecektir.

Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa satıcıya malın değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir. 

Sehven alınan her ürün için de genel iade süresi 7 gündür. Bu süre içerisinde, Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.

Sehven alınan üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün alıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez. 

Ürün iadesi için, durum öncelikli olarak müşteri hizmetlerine iletilmelidir. Ürünün iade olarak gönderilme bilgisi, satıcı tarafından müşteriye iletilir. Bu görüşmeden sonra ürün iade ile ilgili bilgileri içeren fatura ile birlikte alıcı adresine teslimatı yapan Kargo şirketi kanalıyla satıcıya ulaştırmalıdır. Satıcıya ulaşan iade ürün iş bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi de alıcı kredi kartına/hesabına yapılır. Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır. 

Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü şu şekilde uygulanacaktır: Alıcı ürünü kaç taksit ile satın alma talebini iletmiş ise, Banka alıcıya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Satıcı,bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların alıcının kredi kartına iadesi durumundakonuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları,yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır.Alıcının satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1(bir) iade yansıyacak ve alıcı iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksit sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda satıcı, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği alıcıya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani satıcı, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani satıcı ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda detayları belirtilen prosedür gereğince alıcıya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, alıcının Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

Madde 10-Garanti

Kullanma talimatına uygun şekilde kullanılan ve temizliği yapılan ürünler her türlü üretim hatasına karşı aşağıda belirtilen şartlar dahilinde 2 yıl garantilidir:  Satıcının garanti sorumluluğu yalnızca 4077 sayılı kanun kapsamına giren tüketiciler için geçerlidir. Ticari nitelikteki işler için Türk Ticaret Kanununu hükümleri geçerli olacaktır.
Madde 11- Gizlilik

Alıcı tarafından iş bu sözleşmede belirtilen bilgiler ile ödeme yapmak amacı ile satıcıya bildirdiği bilgiler satıcı tarafından 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.
Satıcı bu bilgileri sadece idari/ yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde satıcı kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir.

Kredi Kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz,Kredi Kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir.
Alıcıya ait e-posta adresi, posta adresi ve telefon gibi bilgiler yalnızca satıcı tarafından standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır. Bazı dönemlerde kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri alıcıya onayı sonrasında gönderilebilir. 

Madde 12- Uyuşmazlık Durumunda Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca her yıl Aralık ayında ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcı’nın veya Satıcı’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda Alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. …/…/…

2018 Mesafeli Satış Sözleşmesi

 

Uzman Halk ve Çevre Sağlığı A.Ş. Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni

İşbu Aydınlatma Metni Uzman Halk Ve Çevre Sağlığı A.Ş. (“”Şirket”) tarafından Şirket’in müşterilerinin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) kapsamında kişisel verilerinin Şirket tarafından işlenmesine ilişkin olarak aydınlatılması amacıyla hazırlanmıştır.

a) Kişisel Verilerin Elde Edilme Yöntemleri ve Hukuki Sebepleri

Kişisel verileriniz, elektronik veya fiziki ortamda toplanmaktadır. İşbu Aydınlatma Metni’nde belirtilen hukuki sebeplerle toplanan kişisel verileriniz 6698 sayılı Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları çerçevesinde işlenebilmekte ve paylaşılabilmektedir.

b) Kişisel Verilerin İşleme Amaçları

Kişisel verileriniz, 6698 sayılı Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları çerçevesinde Şirket tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması için gerekli olan aktivitelerin planlanması ve icrası, Şirket tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimleri tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi, Şirket tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimleri tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi, Şirket‘in ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası ve Şirket‘in ve Şirket‘le iş ilişkisi içerisinde olan ilgili kişilerin hukuki, teknik ve ticari-iş güvenliğinin temini amaçlarıyla işlenmektedir.

c) Kişisel Verilerin Paylaşılabileceği Taraflar ve Paylaşım Amaçları

Kişisel verileriniz, 6698 sayılı Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde, Şirket tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması için gerekli olan aktivitelerin planlanması ve icrası, Şirket tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimleri tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi, Şirket tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için ilgili iş birimleri tarafından gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin yürütülmesi, Şirket‘in ticari ve/veya iş stratejilerinin planlanması ve icrası ve Şirket‘in ve Şirket‘le iş ilişkisi içerisinde olan ilgili kişilerin hukuki, teknik ve ticari-iş güvenliğinin temini amaçları dahilinde Şirket’in iş ortakları ve tedarikçileri ile hukuken yetkili kurum ve kuruluşlar ile hukuken yetkili özel hukuk tüzel kişileriyle paylaşılabilecektir.

d) Veri Sahiplerinin Hakları ve Bu Hakların Kullanılması

Kişisel veri sahipleri olarak aşağıda belirtilen haklarınıza ilişkin taleplerinizi Veri Sahipleri Tarafından Hakların Kullanılması başlığı altında belirtilen yöntemlerle Şirket’e iletmeniz durumunda talepleriniz Şirketimiz tarafından mümkün olan en kısa sürede ve her halde 30 (otuz) gün içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılacaktır.

Kanun’un 11. maddesi uyarınca kişisel veri sahibi olarak aşağıdaki haklara sahipsiniz:

 • Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 • Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • Kanun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • İşlenen verilerinizin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 • Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme.

Kanun’un 28. maddesinin 2. fıkrası veri sahiplerinin talep hakkı bulunmayan halleri sıralamış olup bu kapsamda;

 • Kişisel veri işlemenin suç işlenmesinin önlenmesi veya suç soruşturması için gerekli olması,
 • İlgili kişinin kendisi tarafından alenileştirilmiş kişisel verilerin işlenmesi,
 • Kişisel veri işlemenin kanunun verdiği yetkiye dayanılarak görevli ve yetkili kamu kurum ve kuruluşları ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarınca, denetleme veya düzenleme görevlerinin yürütülmesi ile disiplin soruşturma veya kovuşturması için gerekli olması,
 • Kişisel veri işlemenin bütçe, vergi ve mali konulara ilişkin olarak Devletin ekonomik ve mali çıkarlarının korunması için gerekli olması, hallerinde verilere yönelik olarak yukarıda belirlenen haklar kullanılamayacaktır.

Kanun’un 28. maddesinin 1. fıkrasına göre ise aşağıdaki durumlarda veriler Kanun kapsamı dışında olacağından, veri sahiplerinin talepleri bu veriler bakımından da işleme alınmayacaktır:

 • Kişisel verilerin, üçüncü kişilere verilmemek ve veri güvenliğine ilişkin yükümlülüklere uyulmak kaydıyla gerçek kişiler tarafından tamamen kendisiyle veya aynı konutta yaşayan aile fertleriyle ilgili faaliyetler kapsamında işlenmesi.
 • Kişisel verilerin resmi istatistik ile anonim hâle getirilmek suretiyle araştırma, planlama ve istatistik gibi amaçlarla işlenmesi.
 • Kişisel verilerin millî savunmayı, millî güvenliği, kamu güvenliğini, kamu düzenini, ekonomik güvenliği, özel hayatın gizliliğini veya kişilik haklarını ihlal etmemek ya da suç teşkil etmemek kaydıyla, sanat, tarih, edebiyat veya bilimsel amaçlarla ya da ifade özgürlüğü kapsamında işlenmesi.
 • Kişisel verilerin millî savunmayı, millî güvenliği, kamu güvenliğini, kamu düzenini veya ekonomik güvenliği sağlamaya yönelik olarak kanunla görev ve yetki verilmiş kamu kurum ve kuruluşları tarafından yürütülen önleyici, koruyucu ve istihbari faaliyetler kapsamında işlenmesi.
 • Kişisel verilerin soruşturma, kovuşturma, yargılama veya infaz işlemlerine ilişkin olarak yargı makamları veya infaz mercileri tarafından işlenmesi.

Veri Sahipleri Tarafından Hakların Kullanılması

Veri sahipleri, yukarıda bahsi geçen hakları kullanmak için şirkete başvuruda bulunabileceklerdir.

Başvurular, ilgili veri sahibinin kimliğini tespit edecek belgelerle birlikte, aşağıdaki yöntemlerden biri ile gerçekleştirilecektir:

Başvuru dilekçenin ıslak imzalı kopyasının elden, noter aracılığı ile veya iadeli taahhütlü mektupla Hasanpaşa Mah. Nabizade Sokak Hümeyra İş Merkezi B/Blok No: 64/3 Kadıköy İstanbul adresine iletilmesi,

Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından öngörülen bir yöntemin izlenmesi.

Şirket, Kanun’da öngörülmüş sınırlar çerçevesinde söz konusu hakları kullanmak isteyen veri sahiplerine, yine Kanun’da öngörülen şekilde azami otuz (30) gün içerisinde cevap vermektedir. Kişisel veri sahipleri adına üçüncü kişilerin başvuru talebinde bulunabilmesi için veri sahibi tarafından başvuruda bulunacak kişi adına noter kanalıyla düzenlenmiş özel vekâletname bulunmalıdır.

Veri sahibi başvuruları kural olarak ücretsiz olarak işleme alınmakla birlikte, Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından öngörülen ücret tarifesi üzerinden ücretlendirme yapılabilecektir.

Şirket, başvuruda bulunan kişinin kişisel veri sahibi olup olmadığını tespit etmek adına ilgili kişiden bilgi talep edebilir, başvuruda belirtilen hususları netleştirmek adına, kişisel veri sahibine başvurusu ile ilgili soru yöneltebilir.

Veri Sahibi

Adı Soyadı : …………………………………………………………

Tarih : ………………/…………………/………………………

İmza : …………………………………………………………

Çerez Politikası

Uzman Halk Ve Çevre Sağlığı A.Ş. Çerezler, izleme, hedefleme, (yeniden) hedefleme politikası

Çerezler, dijital hizmetlerimiz vasıtasıyla bilgisayarınıza, akıllı telefonunuza veya tabletinize yerleştirilen ve tarayıcınız tarafından kaydedilen küçük metin dosyalarıdır.

Uzman Halk Ve Çevre Sağlığı A.Ş. mümkün olan en iyi alışveriş deneyimini sunmak için çerezler ve takip pikselleri kullanmaktadır. Bunları, dijital hizmetlerimiz kapsamında kullanmaktayız. İnternet sitelerimizi ziyaret ettiğinizde zorunlu çerezlerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Ayrıca KVKK kapsamında gereken hallerde açık rızanız talep edilir. Bu kapsamda siteyi ziyaretinizde karşınıza çıkan çerez uyarısında “Kabul Ediyorum” seçeneğini işaretlemeniz halinde ilgili uyarıda belirlenen işlemelere açık rıza vermiş olursunuz. Çerezler, takip teknolojileri ve bunlara yönelik detaylar aşağıda ve ilgili çerez uyarısında yer almaktadır

Onay Metnimizi bir defa onaylamanız halinde, tüm ölçüm ve hizmet teknolojilerinin ilgili amaçlarla kullanımına ve işlemelere yönelik açık rızanızı almış olacağız. Tabii ki, onayınızı her zaman geri alabilirsiniz veya değiştirebilirsiniz.

Zorunlu Çerezler

Zorunlu fonksiyonlara dair ölçüm ve hizmet teknolojilerini, internet sitelerimizin düzgün çalışması, taranması ve onun özelliklerinden yararlanılabilmesi için zorunlu olan çerezlerdir (örn. internet sitesinin güvenlik koruması bulunan alanlarına bağlanılması). KVKK’nın 5. maddesinin 2. fıkrasının (f) bentlerinde yer alan ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması hukuki şarı çerçevesinde temel ölçüm ve hizmet teknolojilerinden yararlanmaktayız.

Takma isim ve/veya bütünleştirilmiş şekilde kullanılması suretiyle:

 • sistem güvenliği ve istikrarını sağlamayı,
 • sayfa veya ürünlere erişim sıklığını ölçmeyi,
 • sayfalarımızın taranmasını sağlamayı,
 • sayfalarımızın doğru görüntülenmesini, düzgün çalışmasını ve veri güvenliğini sağlamayı,
 • belirli süre boyunca alışveriş sepetinize atılan ürünlerin saklanmasını sağlamayı amaçlamaktayız..

İşlevsel Amaçlı Çerezler

Tercih ölçüm ve hizmet teknolojileri olarak da bilinen bu ölçüm ve hizmet teknolojileri, internet sitesinin geçmişte yapılan tercihleri (örn. dil tercihi, kullanıcı adı ve şifrenin saklanması) hatırlamasını ve internet sitelerimizi size uygun şekilde kullanımınızı sağlar. KVKK’nın 5. maddesinin 1 . fıkrasında yer alan açık rıza hukuki şartı çerçevesinde fonksiyonel ölçüm ve hizmet teknolojilerinden yararlanmaktayız.

Analitik ve pazarlama amaçlı çerezler

Analitik ve pazarlama amaçlı ölçüm ve hizmet teknolojilerini onay vermeniz halinde, KVKK’nın 5. maddesinin 1. fıkrasında yer alan açık rıza hukuki şartına dayalı olarak kullanmaktayız.

Bu teknolojileri bizlerin ve reklam ortaklarımızın kampanya ve faaliyetlerinin sizlerle etkileşimini ve ilgisini artırmak üzere kullanılmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki söz konusu hizmetlerin kullanımının tarafınızca onaylanması beraberinde çerez verilerinizin Türkiye dışına aktarımı ve Türkiye dışında işlenmesi sonucunu doğurmaktadır. Bu durum, bazı ülkelerde tarafınıza herhangi bir bilgilendirme gerçekleştirilmeksizin yahut herhangi bir yasal hak tarafınıza tanınmaksızın güvenlik ve izleme amaçlarıyla ilgili verilerinize erişilebilmesi ve söz konusu verilerinizin işlenmesi riskini ihtiva etmektedir. Bu kapsamda Uzman Halk Ve Çevre Sağlığı A.Ş. ilgili kişi sıfatınıza binaen sahip olduğunuz hakların ilgili hizmet sağlayıcılar tarafından gözetileceğini garanti edemez. Türkiye dışına gerçekleştirilecek işbu aktarımlar da dahil burada belirlenen çerez verilerinizin işlenmesine yönelik yasal dayanak, KVKK’nın 9. maddesinde yapılan atıf ile birlikte KVKK’nın 5. maddesinin 1. fıkrasında yer alan açık rıza hukuki şartıdır. Bu kapsamda işbirliği yaptığımız iş ortaklarımız hakkında detaylı bilgiye aşağıda yapılan açıklamalardan ve çerez aydınlatma metnimizden ulaşabilirsiniz.

Çevrimiçi pazarlama faaliyetlerimizin etkinliğini ölçümlemek amacı ile bilgisayar, akıllı telefonlar ve/veya tabletler dahil olmak üzere çapraz cihaz takipleri yapmaktayız (takma adlı profiller üzerinden). Bu kapsamda IP adresiniz kısaltılmış şekilde saklanmakta ve bu şekilde ilgili bağlantı tespit edilememektedir.

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunmak adına Uzman Halk Ve Çevre Sağlığı A.Ş. çerezler ve takip pikselleri kullanmaktadır. Ayrıca bunları onay vermeniz halinde ticari elektronik iletilerimizde ve anlık bildirimlerde de kullanmaktayız.

Kişiselleştirilmiş Analiz

Satın alma ve çevrimiçi kullanım alışkanlığı verilerinizi reklamlarımızın sizin için ne ölçüde ilgi çekici olduğu, hangi ürünlerimizin sizi daha çok ilgilendirdiği, hangi satın alma kanallarının sizin için daha tercih edilir olduğu ve ne tür bir müşteri olduğunuzun tespiti amaçlarıyla kişiselleştirilmiş şekilde de işlediğimiz konusunda size bilgilendirmek isteriz.

Bu işlemeler kapsamında kişisel verileriniz, kimlik verileriniz (ad-soyad), iletişim verileriniz, müşteri işlem verileriniz ve diğer müşteri verileriniz, tıklama/geri dönüş verileriniz ve işlem güvenliği (çerez vs.) ürün ve hizmetlerimizin geliştirilmesi ve tekliflerimizin size özel şekilde kişiselleştirilmesi (örneğin sizin özel ilginize göre kampanyalar düzenlenmesi, indirimler, size özel ürün denemeleri), bu kapsamda yapılan işlemelerin hukuki dayanağı onay vermeniz halinde KVKK’nın 5. maddesinin 1. fıkrasında yer alan açık rıza hukuki şartıdır.

KVKK’nın 11. maddesinde düzenlenen haklarınızı her zaman kullanabilirsiniz ve kişisel verilerinizin kişiye özel pazarlama amaçları ile işlenmesine yönelik onaylarınızı ve ticari elektronik iletişim onayınızı ilgili kanallardan geri alabilirsiniz

Çerezlere ve Takip Piksellerine İlişkin Ayrıntılı Bilgi,

Bazı sayfalarda "oturum çerezleri" kullanmaktayız. Bunlar, ziyaretiniz sonlandıktan sonra otomatik olarak silinmekte ve hizmetimizi daha kullanıcı dostu hale getirme ve daha etkin ve güvenli hale getirme amacına hizmet etmektedir. Çerezlerimiz, tarayıcınızın güvenlik standartlarının yardımıyla üçüncü taraflarca okumaya karşı korunmaktadır.

Ayrıca hizmetlerimiz "kalıcı çerezler" içermektedir. Bunlar sizlere (ilgili hizmete bağlı olarak) daha uzun bir süre boyunca kişisel ayarlar veya en son görüntülenen makaleler gibi görüntüleme bilgileri sunmamızı sağlamaktadır. Çerezlerin saklanacağı süre, kullanım amaçlarına bağlı olup; tüm çerezler için aynı değildir. Ancak, çerezleri tarayıcınızın ayarları vasıtasıyla reddedebilirsiniz. Çerezleri aşağıdaki amaçlarla kullanmaktayız:

 • Dijital hizmetlerimizin işlevselliği
 • Web analizi (takma isimli kullanıcı kimlikleri)
 • Pazarlama

Üçüncü Taraf Çerezleri

İnternet sitelerimizde iştirakimiz konumundaki ortaklarımızın üçüncü taraf çerezleri adı verilen çerezlerini ve takip piksellerini kullanmaktayız. Ziyaret edilen internet sitelerine ve görüntülenen ürünlere ilişkin bilgiler toplanmaktadır. Ziyaretçiler takma isimli bir kimlik yoluyla tanımlanmaktadır. Bu bilgi temelinde iştirakimiz konumundaki ortaklarımız, internet üzerinde ziyaretçilerimize Uzman Halk Ve Çevre Sağlığı A.Ş. ürünlerinin ve hizmetlerinin kullanıma dayalı reklamlarını gösterecektir. İş ortaklarımıza dair ayrıntılar, çerez onayı içerisinde yer alan "Tercihler" altında yer almaktadır.

Ortak Ağları

Dijital hizmetlerimizde, ortakların, kendi ağları dahilinde kullanıma dayalı internet reklamlarının gösterimi amacıyla ziyaret edilen internet sitelerine ve görüntülenen ürünlere ilişkin bilgi toplayan hizmetlerinden yararlanmaktayız. Verilerinizin aktarımı sadece onay vermiş olmanız halinde gerçekleşebilir.

Söz konusu veri işleme faaliyetlerinin yasal gerekçesi, KVKK’nın 5. maddesinin 1. fıkrasında yer alan açık rıza hukuki şartıdır.

Takip Pikselleri

Çevrimiçi hizmetimizin cazibesine ilişkin bilgiler bizler için çok önemli olup; sizlere sunduğumuz dijital hizmetleri sürekli olarak geliştirmemize yardımcı olmaktadır. Bu nedenle dijital hizmetlerimizde takip pikselleri (küçük boyutlu grafikler) kullanmaktayız. Takip pikselleri çerezlerle benzer amaçlara hizmet etmektedir.

Bir hizmet açıldığında, takip pikseli yüklenmekte ve internet üzerindeki bir sunucu tarafından işlenmektedir. Bu şekilde, müşterilerimizin hangi bölgeden hangi içerikleri ne sıklıkla ziyaret ettiğini ve dijital hizmetlerimiz kullanılarak hangi işlemlerin yapıldığını görebilmekteyiz. Bu veriler takma isimle işlenmektedir. IP adresiniz sadece kısa şekliyle kaydedilmektedir.

Bu teknolojiler kapsamında sistem takibi fonksiyonellik veya toplu istatistiksel (kapsama ölçümü/değerlendirme gibi) amaçlarla yapılan işlemeler KVKK 5. maddesinin 2. fıkrasının (f) bendinde yer alan ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması hukuki şartına dayanmaktadır. Bu işleme faaliyetleri süreçlerimizi ticari yönetim bakış açısıyla optimize etme amacına hizmet etmektedir. Bu teknolojiler kapsamında analizler ve pazarlama amaçlarıyla gerçekleştirdiğimiz işlemeler ise onayınız halinde KVKK’nın 5. maddesinin 1. fıkrasında yer alan açık rıza hukuki şatına dayanmaktadır.

Kullanım Davranışlarının Kaydının Engellenmesi

İnternet sitelerimizde takip tercihlerinizi onay uyarısı üzerinden; takibi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz.

Çoğu tarayıcı çerezleri otomatik olarak kabul etmektedir; ancak bu tarayıcılar çerezleri reddetme veya kayıt öncesinde uyarı görüntüleme seçeneğini de sunmaktadır. Çoğu internet tarayıcısının menü listesinde bulunan yardım işlevi, tarayıcınızın yeni çerezleri kabul etmemesi için nasıl talimat verebileceğinizi, yeni bir çerez gönderildiğinde tarayıcınızın size ne şekilde bilgi verebileceğini veya alınan tüm çerezlerin nasıl devre dışı bırakılacağını açıklamaktadır.

Ancak çevrimiçi hizmetlerimizin tüm işlevlerini kullanabilmeniz için tüm çerezleri aktif hale getirmenizi veya tümüne onay vermenizi öneririz.

Çerezlerimiz şifre, kredi kartı verileri veya benzeri veriler gibi hassas bilgileri kaydetmemektedir. Çerezler uç cihazınızda herhangi bir hasara neden olmamakta veya herhangi bir virüs içermemektedir.

Lütfen unutmayınız: Çerezleri devre dışı bırakma işlemi bilgisayarınızdaki, akıllı telefonunuzdaki veya tabletinizdeki, ret işleminin gerçekleştirildiği tarayıcınızda bulunan bir çerez vasıtasıyla kaydedilecek ve müşteri hesabınızla ilişkilendirilmeyecektir. Bu nedenle devre dışı bırakma işlemi cihazlarınızın her biri ve de her bir tarayıcı için ayrı ayrı gerçekleştirilmelidir. Ayrıca, tarayıcınız çerezleri kabul etmelidir.

Tarayıcınız, tarayıcıyı kapatmanızın ardından çerezleri kendiliğinden siliyorsa, caymaya ilişkin çerezler (devre dışı bırakma işlevi) de silinecektir.

İnternet sitelerimizde takip piksellerini engellemek için Ghostery, web-washer, bug nosys veya AdBlock gibi araçları da kullanabilirsiniz.

Ayrıca, bu takip teknolojilerini onayınızın varlığı halinde ticari elektronik iletilerimizde ve anlık bildirimlerimizde kullanmaktayız.

KVKK’nın 11. maddesinde düzenlenen haklarınızı her zaman kullanabilirsiniz ve kişisel verilerinizin reklam ve pazarlama amaçlarıyla işlenmesine yönelik onaylarınızı ve ticari elektronik iletişim onayınızı ilgili kanallardan geri alabilirsiniz.

Dikkat

Konut ve Diğer Kapalı Alan İlaçlamalarında

A- İlaçlama Öncesi Yapılması Gereken İşlemler

 • İlaçlanacak tüm alanlarda genel temizlik yapılmış olmalıdır.
 • Odalardaki tüm masa ve dolaplar açık olmalı.
 • Açıkta ve masa üzerinde yiyecek, evrak ve malzeme bırakılmamalıdır.
 • İlaçlanacak yerlerde evcil hayvanlar dışarı çıkarılmış olmalı, akvaryumların üzeri de bir örtü ile örtülmelidir.
 • İlaçlama sırasında ekipmanların su ihtiyacı karşılanmalıdır.
 • Açıkta bırakılan gıdaların üzeri örtülmelidir.
 • İçerde çöp bırakılmamalıdır.
 • Çocuk odasında oyuncak gibi eşyalar kaldırılmalıdır.
 • Astım, nefes darlığı, saman nezlesi vb. solunum yolları kronik rahatsızlığı olan insanlar ve bebekler ilaçlama sırasında ve kapalı kalma süresinde ilaçlanan alanın dışında tutulmalıdır. (Bu madde sıvı ilaçlamalar için geçerlidir)
 • İlaçlama sırasında pencereler ve havalandırmalar kapatılmalıdır.

B- İlaçlama Sonrası Yapılması Gereken İşlemler

 • İlaçlama sonrası hazırlanan raporu imzalayacak yetkili bulunmalıdır.
 • İlaçlanan yerler mümkünse 1 saat kapalı tutulmalıdır.
 • İlaçlı yüzeylerde en az 4 gün ıslak temizlik yapılmamalı, temizlik ihtiyacı kuru temizlik yapılarak giderilmelidir.
 • Yiyeceklerle doğrudan temas eden yüzeyler sabunlu su ile iyice silinmelidir.
 • İlaçlanan yerlerdeki mutfak malzemelerinden doğrudan ilaca temas eden mutfak gereçleri yıkanmadan kullanılmamalıdır.
 • Kapalı kalma süresi bitiminde karşılıklı kapı ve pencereler açılıp en az yarım saat havalandırılmalıdır.

UZMAN PROFESYONEL SERVİS

Dezenfeksiyon Hizmetleri İçin İletişime Geçin